<-- Novšie správy


 

Co sa dialo v roku 2014

 • 16. - 18. 4. 2015
  Už dvadsiaty ročník vzdelávacej súťaže v stavbe a programovaní robotov pre základné a stredné školy v kategóriách Futbal, Záchranár a Tanec robotov sa aj tento rok uskutoční v Pustých Úľanoch. Organizátori zo Slovenskej spoločnosti elektronikov v spolupráci so ZŠ Pusté Úľany sa tešia na Vašu účasť.
  Viac informácií...
   

 • 15. 4. 2014
  [FEI STU] BRATISLAVA. Slovenská technická univerzita (STU) otvorila Národné centrum robotiky. Chce ním posilniť doterajšiu spoluprácu školy s firmami, ale aj s ďalšími fakultami a strednými školami pri výskume v oblasti robotiky a propagovať túto oblasť ako povolanie budúcnosti.
  Viac informácií...  

  []

 • 26. -27. 4. 2014
  Rakúski organizátori ponúkajú možnosť zúčastniť sa na aprílovom turnaji vo Viedni na FH Technikum. Registrácia už začala, prihlásiť sa môžete do 15. 3.
  Kategórie poznáte zo slovenských súťaží (Tanec, Záchranár a Futbal), pozrite si aj videopozvánku na YouTube.
  Viac informácií...

 • 31. 5. 2014
  V Poľskom mestečku Opole sa uskutoční Festival robotov, na ktorom si prídu na svoje najmä priaznivci zápasov MiniSumo (Sumo, MiniSumo a MicroSumo), okrem toho uvidíte aj LineFollower a prezentácie robotov. Organizátori sľubujú hodnotné ceny a unikátnu atmosféru.
  Viac informácií...  

 • 7. 6. 2014
  [ CVČ Handlová 2013 V Handlovej sa pripravuje ďalšie Stretnutie priaznivcov robotiky. Súťaže v kategóriách Minisumo, LegoSumo, Stopár a Voľný štýl. Súťažiacich čakajú atraktívne ceny a divákov tombola na konci súťaže.
  Viac informácií...  

 • 29. - 30. 4. 2014
  [ Smart Car ] Študenti STU v Bratislave znova zvíťazili v Európskom kole prestížnej technickej súťaže Freescale Cup a postupujú medzi 10 najlepších tímov na svetové finále. Poslucháči bakalárskeho štúdia Marek Lászlo, Norbert Gál a Andrej Lenčucha dokázali už po druhý raz poraziť tímy z celej Európy.
  Tlačová správa a fotky...

 • 26. 4. 2014
  Ďalší ročník tradičnej robotickej súťaže v klasických kategóriách Stopár, Myš v bludisku, a Vouná jazda sa uskutoční koncom apríla na Fakulte elektrotechniky a informatiky STU v Bratislave.
  Viac informácií...  

 • 15. 4. 2014
  Stavebnica firmy Parallax - robot tučniak, ktorý bol na návšteve v Nočnej pyramíde v Slovenskom rozhlase (RTVS). Vysoký je asi 10 cm a dá sa programovať v jazyku Basic. Okrem fotografie si môžete pozrieť aj jeho video napríklad na tomto odkaze.
  Viac informácií...  
   
   
   

 • 12. 4. 2014
  V Poľskom mestečku Rybnik sa uskutočnil ďalší ročník súťaže Robotic Tournament, kde okrem klasických disciplín LineFollower, Micromouse, Freestyle, LEGO Linefollower zápolili roboty aj v troch disciplínach kategórie Sumo: LEGO Sumo, Classic Sumo a Minisumo. Študenti FEI STU v Bratislave odtiaľ priviezli znova zopár medailí! RGT Team (Lukáš Pariža, Andrej Lenčucha a Rafael Gajanec) obsadil 2. miesto v kategórii Micromouse, 2. miesto v kategórii LEGO Linefollower a 3. miesto v kategórii Linefollower.
  Viac informácií...  

 • 10. - 11. 4. 2014
  Vzdelávacia súťaž v stavbe a programovaní robotov pre základné a stredné školy v kategóriách futbal B, záchranár A, záchranár B, tanec a konštrukcia sa tento rok sťahuje do Pustych Ulan. Organizátori zo Slovenskej spoločnosti elektronikov v spolupráci so ZS v Pustych Ulanoch sa tešia na Vašu účasť. Viac informácií: prihlášky, propozície...
  Krátka reportáž
   

 • 29. - 30. 3. 2014
  Na najväčšej robotickej medzinárodnej súťaži v našom okolí sa darilo tento rok aj Slovákom! Tím RGT z Trstenej získal striebornú medailu v kategórii LineFollower Lego v tvrdej konkurencii 71 ďalších robotov.  

  Viac informácií...

 • 8. 3. 2014
  Robotiáda Brno Kolegovia z Jihomoravského centra pro mezinárodní mobilitu v spolupráci s Domom detí a mládeže v Brne v rámci projektu "Od studenta k vědci, Podpora talentů v přírodovědných a technických oborech v slovensko-českém příhraničí" pripravili jedinečnú súťaž pre účastníkov z 6. - 9. ročníkov ZŠ a zodpovedajúcich ročníkov osemročných gymnázií. Súťaží sa v kategóriách ako na Pražskom robotickom dni a do súťaže sa môžu registrovať aj slovenské tímy. Podrobnosti a prihlášky na stránke súťaže.
  Viac informácií...  
  Krátka reportáž

 • 24. 11. 2013
  [ + ] Nestor slovenskej robotiky, akademik prof. Ing. Václav Kalaš, DrSc. zomrel dňa 24. novembra 2013 vo veku 85 rokov.
  Životopis...


   


   

 • 16. 11. 2013
  SumoChallenge.eu Zájdite si do Poľska na súťaž v robotickom sume (Sumo a MiniSumo), okrem toho organizátori z ŁódĽe ponúkajú aj ďalšie súťaže:
  • MicroMouse
  • Linefollower
  • Freestyle
  • Humanoid Sprint

  Viac informácií...  


   

  Staršie správy -->