Český Eurobot 2005

Richard Balogh, 2005-04-24
Robotický den v Prahe

Server robotika.sk ako prvý na svete prináša výsledky Českého národného kola súťaže EUROBOT!!!

V sobotu, 23. apríla 2005 sa v nenápadnej budove TJ Pankrác konal druhý Robotický den. Okrem národného kola súťaže Eurobot boli na programe rôzne ukážky a prezentácie.

Po napínavých súbojoch napokon zvíťazil nováčik v tejto súťaži -- tím vedený Martinom Lockerom z VOŠ v Rychnově nad Kněžnou. Čitatelia našich stránok však vedia, že DAN nie je žiaden začiatočník, len vlani zvíťazil na súťaži Istrobot v kategórii Myš v bludisku. Gratulujeme!!!

Spolu s tímami Sirael (Praha, MFF) a Junior (Brno, DDM) budeme pozorne sledovať ich počínanie na medzinárodnej súťaži, ktorá sa bude konať 19. až 22. mája vo Švajčiarskom Yverdon-les-Bains. Okrem Českej republiky, Kanady, Dánska, Talianska, Fínska, Maďarska, Maroka, Holandska, Nórska, Rumunska, Ruska, Tunisu a Veľkej Británie bude mať na súťaži svoje želiezko v ohni aj Slovensko. A to dokonca dvakrát. Na robotickom dni v Prahe sa aktívne zúčastnil aj sľubný tím TUKE vedený Martinom Nemcom z Technickej Univerzity v Košiciach (Istrobot: Voľná jazda 2002) a so sľubne vyzerajúcim robotom aj Tatran Team z Trenčína vedený Jurajom Ečerym (Istrobot: Voľná jazda 2002, 2003).


R-team Rychnov nad Kněžnou. Víťazný tím Eurobot ČR 2005. Ten druhý pohár je za víťazstvo v diváckej súťaži.

Okrem Bowlingu, ktorý je námetom tohoto ročníka Eurobota sme videli aj zápasy MiniSumo, skvelú rádiovú kosačku, záchranára Orfea a niekoľko ďalších robotov.

Naša trojčlenná výprava sa rozložila na ploche jedného ping-pongového stola a predviedli sme tri Robotnačky, triedičku lentiliek a dva projekty s robotom Boe-bot. Všetko uvidíte aj na súťaži Istrobot.

K vydarenej akcii sa vrátime slovom i obrazom o týždeň.

Odkazy

O Robotickom dni sa dočítate aj na robotika.cz

Richard BaloghCestu do Prahy sponzorovala firma
MicroStep-MIS
Vďaka!

© 2005 Richard Balogh
Písané: 24. apríla 2005.